Dokedy vydržíme? Komu ešte veriť?

Autor: Gabriel Trubka | 8.11.2014 o 11:00 | Karma článku: 7,25 | Prečítané:  874x

Blíži sa termín komunálnych volieb a zároveň s nimi aj 17.november. Deň, kedy pred dvadsiatimipiatimi rokmi to všetko začalo. Chcel by som sa preto s Vami podeliť o môj názor a pohľad na túto udalosť a čo potom nasledovalo a ešte do dnes trvá.

     Použil by som pre tento prípad slová zo známej novembrovej piesne : "SĽÚBILI SME SI LÁSKU...." . Spievali sme si to všetci na námestiach a bezbreho sme tým slovám verili. Aspoň teda my, na námestiach. Horšie sa mi to tvrdí o tých, čo stáli na tribúnach a k nám z tribún rečnili, ktorí potom postupne prevzali moc a kontrolu nad všetkým v krajine. V spomínanej piesni sa spieva : "SĽÚBILI SME SI VYDRŽAŤ...." Nuž myslím, že obyvatelia tejto krajiny vydržali už toho dosť, čiže tento verš naplnili do bodky. Opäť, to isté sa nedá tvrdiť o tých z tribún, ktorí sú a boli pri moci. Poznáme politikov, ktorí počas svojej politickej kariéry nevydržali v politickej strane a prezliekli kabáty hneď niekoľkokrát . A nevydržali by ani to, čo ľudia v tejto krajine musia vydržať denno denne . Zvyšovanie odvodov, daní, hádzanie polien pod nohy malým a stredným podnikateľom, de facto, aj keď nie de jure, spoplatnené školstvo a zdravotníctvo. A to som určite pozabudol na mnoho vecí, ako sú mzdy a celková životná úroveň v mnohých regiónoch Slovenska. Toto všetko musíme vydržať, len som zvedavý dokedy. Ďalej sa v spomínanej piesni spieva : " SĽÚBILI SME SI VRAVIEŤ PRAVDU LEN....."  Tak tento verš mi vŕta v hlave odkedy sme ho spievali na tých námestiach v novembri 1989. Myslel tým autor nás? Alebo tých na tribúnach? Ja mám v tomto svedomie čisté a vždy sa snažím byť úprimný a vravieť pravdu, aj keď mnohokrát bolí. A zas, môžme toto tvrdiť aj o tých z novembrových tribún? Keď sa vrátim do minulosti a len na okraj, tesne po rozdelení ČSFR sľub Mečiara o ponechaní druhej vlny kupónky a vzápätí nato jej zrušenie. Klamal, až sa zaprášilo. Sľub Dzurindu o dvojnásobných platoch (dodnes mi to zneje v ušiach) opäť z tribún na námestiach, pretože už nevedeli ako majú pripraviť o moc klamára Mečiara aj s tou jeho slávnou korzičkou a poradkyňou pre všetko. A keď sa pozriem na politikov dneška, tak mi nedá nespomenúť kauzu okolo predsedu parlamentu, ktorý tvrdí, že nemá s firmou Medical Group nič spoločné. De jure mu verím, ale de facto vôbec. Opäť klame. Klamal už predtým, resp. kryl klamstvo, keď poslanec Rafaj podpisoval poslanca Slotu v parlamente a on ich zato nepotrestal. Ruka umyla ruku. S kľudným svedomím postavil objekt na bývanie na mieste v Košiciach, kde bol zákaz stavania bytov, domov a garáží a dnes tam už má legálny trvalý pobyt. Klame, keď tvrdí, že s kauzou predaja CT čka Piešťanskej nemocnici nemá nič, pretože aj keď v spomínanej firme už nie je zapísaný, takto sa z takých firiem neodstupuje. Jeho "prominentní" susedia z Mestského parku v Košiciach sú mu zato určite "patrične vďační" . Klamal kandidát na prezidenta, pri odhalení použitia finančných zdrojov na svoju kampaň . A takto by som tu mohol písať až do rána. Takže, ako to s tou pravdou myslel autor piesne, to sa asi nikdy nedozviem.  

     Blížia sa komunálne voľby a my sme si sľúbili vravieť pravdu len. Myslím, že by si ľudia mali spomenúť na tieto slová a podľa toho sa pri voľbách aj zariadiť. A to som nespomenul úvodný verš z refrénu piesne " "SĽÚBILI SME SI LÁSKU..." Kdeže tá láska už dnes je. Neviem, ale určite nie na námestiach a vo volebných miestnostiach. V politických stranách vládnu mafiánske spôsoby, politici ľuďom klamú, nevedia sa nabažiť blahobytu, pričom ten, kto zabezpečuje  aby tí nenažranci klamárski mali na stole každé ráno čerstvé mlieko, žije pomaly z minimálnej mzdy a musí vravieť pravdu len a vydržať.....Preto by som chcel týmto blogom pripomenúť obyvateľom tejto krajiny slová tejto piesne . Ale.....dá sa to ešte vydržať? Je ešte komu veriť? Vravia pravdu len......?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar konšpirácie podporil, hoci ich má odhaľovať

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal šéf polície podľa prezidenta Andreja Kisku vysvetliť. Vládni politici mlčia.

KOMENTÁRE

Policajný prezident podporuje zbrane namierené proti nám

Obhajoba Gašparovho nadriadeného Kaliňáka však neobstojí.

DOMOV

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva

Politické strany väčšinou diskusie na svojich stránkach čistia, ale nevypínajú.


Už ste čítali?