Aj takí sú ľudia...

Autor: Gabriel Trubka | 19.11.2013 o 23:53 | (upravené 20.11.2013 o 0:23) Karma článku: 5,96 | Prečítané:  681x

Na našich a aj iných cestách a komunikáciách sa preháňajú cyklisti. Automaticky si však oni myslia, že ich my vodiči motorových vozidiel budeme patrične rešpektovať, oni pritom rešpektujú len zlomok z nás a z vyhlášky ani toľko. Možno tak 1 percento, aj to tie ustanovenia, ktoré hovoria v ich prospech. Pretože si neuvedomujú, že tým že vstúpia na vozovku, stanú sa účastníkmi cestnej premávky a ako takí musia rešpektovať všetky predpisy ako tí ostatní na ceste. Určite to poznáte aj vy, keď napr. cyklista úplne v pohode predbehne na červenú, alebo stlačí gombík na semafore, ktorý je pre chodcov, a pod. Taká malá príhoda, ktorá sa mne stala dnes.

Farboslepý cyklistaFarboslepý cyklista

Na ceste v jednom malom meste som obehoval cyklistu bicyklujúceho po kraji vozovky. Všetko prebehlo úplne v poriadku, nikomu sa nič nestalo, nikto nebol ohrozený, dokonca ani cyklista  nemusel spomaliť. Aspoň tak som to vnímal celé ja a tesne potom som celý manéver aj kontroloval v spätných zrkadlách. Po chvíľke uvažovania a jazdy, asi tak 5 až 10 sekundách, som si pomyslel, že mohol sa predsa len trošku cítiť stiesnene, myslím ten cyklista, tak som hneď na najbližšom možnom bezpečnom mieste zastavil s tým, že stiahnem okno a pre istotu sa mu ospravedlním, ak mu to bolo nepohodlné. Po chvíľke čakania sa cyklista priblížil k autu a v momente keď šiel okolo mňa  som stiahol okno, že sa ho slušne spýtam, či je v poriadku. Jeho odpoveď bola veľmi stručná a výstižná. Opľul mi auto a frčal ďalej. O tom, že ten bicykel nebol ani poriadne vybavený ako má byť som sa ani nezmieňoval, ale to nebolo cieľom tohto krátkeho blogu. Cieľom bolo napísať, akí skutočne sme, ak nie všetci, tak väčšina z nás. Nuž, aj takí sú ľudia....

Na záver mi dovoľte veľmi krátku, ale o to výstižnejšiu poznámku nášho drahého pána Satinského, na ktorého som si hneď v tej chvíli spomenul: " Daj psovi kosť, a on Ti ošti plot...."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?