Niekde sa stala chyba

Autor: Gabriel Trubka | 22.11.2013 o 23:06 | (upravené 23.11.2013 o 7:22) Karma článku: 7,28 | Prečítané:  855x

Nikde sa stala chyba...v tomto štáte Dánskom....Malé zamyslenie nad jednou malou príhodou, ktorá sa mi stala pred pár dňami v práci.

V práci nám každý rok rozdávajú taký malý praktický diár na ďalší rok. Tohto roku mi dali vybrať z dvoch farieb. Červený a Čierny. Ja som po asi troch sekundách premýšľania zvolil Červený. Tak ma potom napadlo, či som si ozaj dobre vybral. Možno asi tušíte o čom budem písať. Je dobrá červená alebo čierna pre budúci rok... ....napadla ma taká paralela. Ja vždy vravím, že pravda je niekde uprostred. Niekde sme spravili chybu v tom r.1989, keď sme sa z totálneho ľavoboku otočili úplne doprava. Zrejme to malo byť tou "strednou zlatou cestou". Veď rozmýšľajte chvíľku so mnou. Nezatvoriť všetkých komunistov? Nie, veď neboli všetci hajzli. Ale nedovoliť zas tým sviniam ŠTBáckym zastávať funkcie. Je verejné tajomstvo, že PENTA je dieťa gen.Lorenca (posledný šéf ŠTB) a rusov. Dovoliť ľuďom cestovať? Áno, ale robiť všetko preto, aby sa veľká časť produktívneho obyvateľstva do sveta nerozpŕchla. Nemyslím "sociálnych turistov, alebo zločincov (Mello a spol.), ale myslím tých ktorí išli von, pretože chceli pracovať a tu im to nebolo umožnené. Pustiť zahraničné firmy na Slovensko podnikať? Áno, ale nepredať všetko do ich rúk. Nech si poradia sami. Plynárne, VSŽ, Elektrárne, Telekomunikácie, Slovnaft a pod. to všetko malo ostať v našich rukách. Zamyslite sa trošku, veď my už skoro nič nemáme. Dovoliť ľuďom sporiť si na dôchodok? Jasne ! Ale nerozdávať štátny dôchodok !!! To sú také čísla, čo radšej tu ani nebudem písať......Dovoliť lekárom otvoriť súkromnú prax? Samozrejme! Ale nedovoliť, aby sa z ľudského zdravia stal obchodný tovar na pultoch nových supermarketov zvaných Nemocnice. Povracať majetky skonfiškované pred už ani neviem koľkými rokmi? Dobre. Ale postarať sa o to, aby sme neboli potravinovo závislí a kupovali si ten hnoj v hypermarketoch o ktorom oni tvrdia, že je prvotriedny tovar. Umožniť ľuďom ukázať svoje schopnosti? Kľudne, ale nezosmiešňovať ich v stupídnych reality show, ktoré sledujú aj naše deti. Dovoliť dospelým si pozrieť porno? Jasnačka.....ale nedebatovať o tom a nedajbože ešte aj ukazovať to vo verejných médiách ako zábavu pre všetkých (farma a pod.) Chceš si zahrešiť? Prečo nie ak máš dôvod. Ale nech to nevidí a nepočuje moja 11 ročná dcéra v klipe v televízii, alebo na Youtube.

Skrátka, je toho celkom dosť, kde by malo platiť : Stredná cesta, zlatá cesta. Zvolil som dobrú farbu? Ponúka nám naša budúcnosť dobré farby?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?