Fico vs. ľudia

Autor: Gabriel Trubka | 3.3.2014 o 18:25 | (upravené 3.3.2014 o 20:03) Karma článku: 5,75 | Prečítané:  507x

Onedlho tu máme prezidentské voľby, priame voľby, čiže občania rozhodnú kto bude prezidentom SR v nasledujúcom období. Ja tu teraz nemienim špekulovať o osobách, ktorí kandidujú na tento úrad, pretože mi určite nie sú známe všetky skutočnosti. Budem sa snažiť na vec pozrieť vlastnými očami, čiže prepokladám aj očami veľkej časti obyvateľstva SR, ktorí o tom budú rozhodovať a majú nato len taký nejasný amatérsky pohľad. Všetci to poznáme z rozhovorov s kamarátmi...: "Ty koho budeš voliť? " a podobne. Tak teda začnime a to čo najstručnejšie, aby som Vás zbytočne neunavoval siahodlhými úvahami a návodmi, koho vlastne voliť.

V posledných dňoch veľmi rezonuje vo verejnosti otázka, či sa stane Róbert Fico prezidentom a či nie. Je to predmetom rôznych špekulácií na fórach, diskusiách a aj dokonca pri náhodných rozhovoroch na ulici. Je to samozrejmé, je najsilnejším kandidátom na úrad prezidenta SR, má za sebou silnú a stabilnú voličskú základňu, ale naopak má aj dosť veľkú časť obyvateľstva ktorí si ho v lepšom prípade za prezidenta neželajú, pretože sú aj takí, ktorí mu neprajú nič dobré. Ja si myslím, že p.Fico je učebnicový príklad ambiciózneho politika  "se vším všudy" , ktorému veľmi pomohla revolúcia. Má obrovské politické a právnické skúsenosti, vie dokonale manipulovať s vedomím jeho voličov, dokonca si myslím, že to zvláda lepšie ako svojho času Vladimír Mečiar. Preto je pochopiteľné, že je veľkým favoritom. Pri tomto ma napáda jedna veta istého politika z nemenovaného amerického filmu. " Si normálny? Veď ja som politik, nemôžem predsa ľuďom hovoriť pravdu....." A ja  myslím, že to tak platí na sto percent aj v prípade Roberta Fica. A on je ozaj učebnicový príklad politika dnešnej doby, čiže v očiach mnohých ľudí vlastne klamára... Mňa na jeho kampani však zarazila úplne iná vec. Spomeniem len jeden predvolebný spot, ktorý má trvanie cca 1 minútu a pár sekúnd, kde rôzne "osobnosti" spoločenského života oznamujú, prečo chcú aby bol Fico prezidentom. Možno ste ho videli, keď sa tam vyjadruje p.Jakubisko, p.Hossa, Róbert Vittek a iní k jeho kandidatúre. A zarazilo ma to preto, pretože pri počúvaní tých vyjadrení ma napadla myšlienka, koho vlastne on bude prezidentom. Týchto osobností, alebo nás ostatných, cca 5 miliónov obyvateľov tejto krajiny ? Jedno jediné vyjadrenie "z ulice" tam nebolo na adresu p.Fica. Tvorcovia tohto spotu možno aj vedia, prečo s tým nešli medzi ľudí. Takže týmto dávam na zváženie slovákom, koho si chcú zvoliť za prezidenta. Prezidenta osobností, alebo prezidenta obyvateľov SR ? Človeka, ktorý sa nebojí ísť medzi... aj nahnevaných ľudí, vie sa za nich postaviť aj čelom proti masívnej presile zákona, ktorý vie vyjsť bez predsudkov a strachu medzi ľudí na balkón v rokovacej sále NR SR a s nimi diskutovať a dokonca sa ich aj zastať ?  Alebo politika, ktorý veľkej väčšine spoluobčanov leží, a to riadne hlboko, v žalúdku.

Na adresu ďalšieho z favoritov, p.Kisku je toho taktiež dosť "k mání" v novinách, na internete a na rôznych diskusných fórach. Tu ma napadla tiež jedna vec. Všemožne obhajuje svoje podnikanie z rokov 1996 až 2005, že to nebolo úžerníctvo, navýšenia sa podľa jeho vyjadrení pohybovali vo výške desiatich percent a podobne. Preto ma táto skutočnosť zaráža, pretože ako niekoľkoročný basketbalový tréner viem, aký je to drahý šport, ak je vedený na vrcholovej úrovni, nehovoriac o peniazoch ktoré dáva na dobročinnosť. To sú ozaj veľmi vysoké čísla. Tak ja nie som ekonóm, ale ak jeho zisky boli fakt také, ako on tvrdí, odkiaľ potom vzal toľko peňazí ? A všetci vieme, aké sú možné navýšenia pri dlhodobejších programoch splácania bankám, nieto ešte súkromným finančným spoločnostiam, ako boli jeho firmy. Keď som si ja prepočítaval orientačne pôžičku, resp. kreditnú kartu od spoločnosti Quattro na 4 roky, tak pri požičaní sumy 900 Eur do štyroch rokov vrátite spoločnosti skoro 1500 Eur. Ja viem, sú to štyri roky, ale aj tak tá navýšená suma sa mne ako laikovi zdá privysoká. A bežní ľudia, ktorí tento systém využívajú sú laikmi v týchto veciach. A to je týmito firmami veľmi zneužívané. Mne preto vychádza z toho jedna vec. Ak p.Kiska neklame, tak minimálne nehovorí pravdu. A to som nespomenul ľudí, na ktorých spoločnosť Quattro podávala trestné oznámenie za podvod ako na bežiacom páse za neplatenie splátok načas. A mnohí z nich sa dostali do finančnej tiesne nie vlastnou vinou. Skrátka a dobre, takisto p.Kiska nie je môj kandidát.

Takže ak to zhrniem, tak veľmi si opäť nemáme z čoho vybrať. Nespomínam ďalších kandidátov vyslovene z nedostatku času, ale tak napríklad, je nejaký slovák, ktorý by chcel za prezidenta Gyulu  (Ďulu) ? Alebo Milana Kňažka, ktorý politicky "kamarátil" už s kadekým? Je tam vôbec nejaký kandidát, ktorý by bol ozaj prezidentom ľudí, teda vlastne aj voličov, ktorý sa nebojí medzi nich ísť, zastať sa ich názorov, počúvať ich, nechať sa urážať moderátorom v televíznej diskusii, postaviť sa čelom k presile zákona za požiadavky ľudí a byť odporúčaný ľuďmi  "z ulice" a nie osobnosťami spoločenského života ? Poradím Vám....Je tam jeden taký kandidát. Nespomenul som ho zámerne, aby som to voličom úplne neuľahčil. Zvážte všetky pre aj proti, porozmýšľajte chladnou hlavou a hlavne voľte ozaj z presvedčenia a nie pretože ten je menšie zlo, alebo toho volí aj Jožo, tak idem aj ja. Porozmýšľajte nad jednotlivými kandidátmi, ešte stále nie je neskoro a konečne aspoň prvý raz voľte tak ako to ozaj cítite bez špekulácií. Prajem Vám veľa voličských úspechov a spokojnosť s Vašim rozhodnutím a ďakujem za Vašu pozornosť.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?