Zdržali sa hlasovania...

Autor: Gabriel Trubka | 8.2.2015 o 21:58 | (upravené 9.2.2015 o 21:02) Karma článku: 4,97 | Prečítané:  1324x

     Referendum. Skončilo. Kto vyhral....?  No podľa účasti a  výsledkov to  vyhrali na celej čiare médiá a hlavne politici. Médiá preto, lebo ich antireferendová kampaň slávila jednoznačný úspech. A politici preto, že sa na 100 %  uistili,  že ich  z  ich teplých  miest  nevysánkuje nikto a už vôbec nie slovenský národ. Nevyhrala rodina, nevyhral zdravý rozum a dokonca si myslím, že to nevyhrali ani tí 4 - percentní.  Ľudia dostali do rúk tú najsilnejšiu zbraň a - ako už po niekoľký krát - zlyhali.

     Keď sa pozriete na výsledné čísla, tak je každému jasné, že valná väčšina hlasujúcich bola z priaznivcov Aliancie za rodinu. Je len úplne malé zanedbateľné percento tých, ktorí hlasovali "proti nej" . A už vôbec neboli hlasovať tí, o ktorých vlastne v tomto referende najviac išlo a hlavne ich priaznivci. A urobili to takticky veľmi dobre. Pretože ak by prišli, mohlo sa stať referendum platným a potom by výsledok bol zrejme iný. Takže mňa najviac zaráža tá účasť, resp. neúčasť na tomto plebiscite. Mohlo by sa kľudne vlastne povedať, že sa hlasovania zdržali, čiže k danému problému zaujímajú neutrálne stanovisko a z toho vyplýva, že ani sami nevedia, čo chcú. A ja by som takým váhavým ľuďom do rúk "inštitút" rodičovstva určite nedal. No dosť bolo kalkulácií a špekulácií. V súvislosti s výsledkom referenda ma však napadol jeden veľmi krátky fiktívny príbeh z budúcnosti. Čestne prehlasujem, že všetky mená postáv a skutočnosti v tomto príbehu som si práve vymyslel a podobnosť je čisto len náhodná.

     Bývalý poslanec Národnej rady SR, pán Richard Sodomík sa rozhodol, že usporiada párty vo svojom dome pre svojho vnuka Róberta pri príležitosti jeho 13. narodenín. Dovolí jeho vnukovi si pozvať na párty svojich kamarátov a spolužiakov. Akurát si dá jednu podmienku a to, aby hostia prišli v maskách. Bol by rád ak by sa párty niesla v duchu maškarného plesu. A tak sa aj stalo. Prišli nejakí spolužiaci a aj kamaráti Robka na párty a všetci v maskách. Až na jedného chlapca. Chlapec sa volal Claudio a pozvaný bol, pretože sedí s Róbertom v jednej lavici už tri roky. Tak sa ho pán Sodomík nenápadne opýtal : "Claudio, Ty prečo nemáš masku? Nič si doma nenašiel, alebo nestihol sa pripraviť?"  Chlapec odpovie : "Nie pán Sodomík. Toto je moja maska a volajte ma kľudne prosím Klaudia. Na to meno som zvyknutý viac."  Pán Sodomík sa trošku začuduje, ale ako veľký liberál len nonšalantne ukáže veľký palec na pravej ruke a k tomu ešte aj usmievavo žmurkne na chlapca, na znak toho že chápe. A pýta sa ho ešte jednu vec: " Oukej Klaudia. A domov pôjdeš ako? Zaveziem Ťa s ostatnými, alebo po Teba niekto príde?"  Chlapec odpovedá : "Nerobte si starosti pán Sodomík, príde po mňa mamička."   " To je dobre potom..." odvetil pán Sodomík.

     Po tomto rozhovore pán Sodomík pokojne odišiel do svojej pracovne a dal sa do čítania najnovšej knihy, ktorú si práve včera kúpil. Po hodnej chvíľke, asi tak o hodinu a pol, keď zábava bola ešte v plnom prúde, ktosi zazvonil. Pán Sodomík sa pobral k dverám, že otvorí a pozrie kto to prišiel. Otvorí dvere a za nimi zbadá stáť muža v stredných rokoch v ženskej sukni a blúzke a s dosť hustým strniskom, ktoré si zjavne v celodennom zhone nestihol oholiť. Pán Sodomík sa spýta :  "Dobrý deň. S čím Vám môžem pomôcť? U nás síce je maškarný ples, ale je len pre deti."  Oznámil pán domu, akoby si myslel, že návštevník prišiel v maske na párty.  "Ja som neprišiel na párty"  odvetil muž stojaci vo dverách, "prišiel som pre Klaudiu. Je u Vás, však?....Alebo sa mýlim? " ....

Ďakujem za Vašu pozornosť.     

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?