Kacírske myšlienky 1.

Autor: Gabriel Trubka | 10.5.2016 o 11:36 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  109x

     Priznávam sa, ja som voliť nebol. Máme ešte len pár týždňov po voľbách a situácia na politickej scéne je viac ako vyhrotená. Máme tu samých zradcov, fašistov, zlodejov a čojaviem koho ešte. Ako sme mohli k tomu dôjsť?

     Nebol som voliť nie z toho dôvodu, žeby som bol "notorický" nevolič, ale ozaj som si nemal koho vybrať. A keďže som dosť striktný zástanca názoru, že aj menšie zlo je zlo, tak som jednoducho nevolil. Počúvam potom z mnohých strán, vlastne skoro zo všadiaľ, že ak som nevolil, tak nemám žiadne právo sa sťažovať. V podstate mám "držať hubu a krok" .   Ja si myslím presný opak toho. Jednoducho preto, že v tom nevidím žiadnu logiku. Možno som ovplyvnený nejakými názormi, pretože k podobným som došiel počas surfovania na nete, ako aj rozhovormi s niektorými tiež "nevoličmi" . Neviem to relevantne posúdiť. Možno mi pomôžete Vy svojimi názormi.

     Tak v prvom rade, väčšina voličov sa aj tak vždy po voľbách sťažuje na situáciu, ktorá po voľbách nastane. Dovoľte mi preto pripomenúť voličom, že odkiaľ si oni myslia, že tí politici vzišli? Vzišli z nás, z nášho národa, z našej voličskej komunity. Čiže si myslím, že každý politik je len obrazom a odrazom svojho okolia. Tak, ak máme v parlamente zlodejov, fašistov, zradcov a podobných, tak len preto, že aj medzi nami sú takí. Prepukne aféra o obchodovaní a dohadzovaní zákaziek s liekmi za úplaty v nemocniciach medzi lekármi a iným nemocničným personálom.... a my sa čudujeme, že politici sa obohacujú na CT-čkach a podobných kauzách o milióny a tým vlastne zbedačujú naše zdravotníctvo...?  Rôznymi formami nútime trénerov stavať naše deti v hokejových zápasoch v mládežníckych kategóriach aj keď mnohí musia sebakriticky vidieť, že na to nemajú ...a my sa čudujeme, že Široký si stavia vilu na Bahamách ?  Dovolíme, aby štát preplácal horibilné sumy na stavanie diaľnic súkromným firmám a čudujeme sa, že Váhostav ruinuje malé firmy nepreplácaním faktúr?  Pár zamestnancov vo firme na výrobu elektrických súčiastok (žiarovky a pod.) si počas niekoľkých rokov "vynesie" materiál za niekoľko desiatok tisíc eur a trestne stíhať ich dajú ľudia, ktorí naše hospodárstvo okrádajú o milióny, možno miliardy . Pretože zákon sa musí dodržiavať a kradnúť sa nemá. A takých príkladov sa denne dožívame nespočetne. Tak čomu sa ešte čudujeme ? 

     Na záver by som chcel vysvetliť svoje pohnútky. Načo sa vlastne slovenský volič sťažuje? Veď to bol práve on, kto tým ľuďom dal právo svojim hlasom vykonávať tieto neduhy a takto sa na úkor národa obohacovať. Som to práve ja, kto sa môže sťažovať, pretože ja som im k tomu môj súhlas nedal. Ja som ich nevolil. To práve Vy , voliči, môžte zato v akom zlom stave sa nachádza naša krajina a naša ekonomika. Tak sa prestaňte sťažovať konečne a urobte, resp. urobme s tým niečo. Veľmi rád pomôžem, pretože mi ešte stále záleží na tom ako sa môžme a budeme mať. Je táto myšlienka ozaj "Kacírska" , alebo je to holý fakt? 

      Dopísania a dočítania priatelia. Poprosím Vás o konštruktívne slušné názory a komenty a nie sprosté a vulgárne nadávky, aké sa mi dostávajú hlavne od voličov jednej z nových parlamentných strán.....ktorá vlastne tiež vzišla z nás. Ach jaj.....  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?